Stanford

Občas zažijete něco, co vás tak ohromí, že si myslíte, že jste nic lepšího neviděli. Znáte to? Mně se to zrovna stalo, když jsem viděl Stanford. 

Minule už jsem nastínil, že o víkendu jedu navštívit Stanford. Když jsem to psal, tak jsem si řikal, že to bude pěkný den, ale že to bude tak krásný, to mi nikdo neřekl.

Ráno jsem ještě skypoval po třech týdnech s rodinou. Zjistil jsem, že měli návštěvu až z Kalifornie! Slávka a Jan si udělali čas a byli u nás doma. Cením si toho a jsem rád, že poznali moji rodinu. Také jsem rodině sdělil, že se mám parádně. Pořád dokola všem říkám, že se mám úžasně. Nejlepší na tom je, že je to pravda.

Ve dvě hodiny mě vyzvedl Bob a Maryett a odvezli mě k nim domů. Hned po příjezdu mi Maryett ukázala celý barák a já jen zíral a řikal „wow“. Větší barák jsem v životě neviděl… Bob a Maryett jsou super lidé, kteří už hostili dvě bývalé studentky. A já jsem jedině rád, že mě pozvali, abych s nima jel na zápas. Bob si také všimnul, že nemám žádné červené oblečení ve znamení Stanfordu, tak jsem hned vyfasoval jednu z jeho bund. Vyrazili jsme směr Stanford s přívěsem za zády. Cestou jsem dostal přednášku o všem možným, co jsme potkali po cestě. Bylo to velice zajímavý a vím toho zas trochu víc o okolí Orindy.

Po cca hodině cesty jsme dorazili do Stanfordu. Cesta byla úžasná. Projížděli jsme Silicon Valley, což pro mě byl vždy takový malý sen. Najednou si uvědomíte tolik věcí a jste za to vděčný. Najednou to, co vidíte ve filmech, je skutečnost. Každopádně… dojeli jsme na tzv. tailgate party. Akce, kam chodí cca 10 000 lidí před každým domácím zápasem. Už jsem pochopil, na co máme ten přívěs. Neskutečný. Televize, gril, lednička, možná i záchod. Prostě šílený, že si někdo něco takovýho koupí. Tak jsme to všechno vybalili, pozdravili se se všemi jejich přáteli a poté mě Bob a Maryett vzali na prohlídku Stanfordem. Nejdříve jsme zavítali do fanshopu, kde jsem vyfasoval kšiltovku a triko s nápisem „Stanford Soccer“. Zde se Maryett odloučila a já pokračoval na krátkou procházku kampusem Stanfordu s Bobem. No krátká úplně nebyla… trvala dvě hodiny. Ale jaké dvě hodiny! Bylo to prostě fascinující. Ten kampus byl tak obrovský a krásný, že bych se tam rád podíval klidně ještě jednou. Nejlepší na té procházce byl můj průvodce, jelikož zde opravdu studoval (2x). „Když jsem tady studoval, tak…..“, tahle věta vám prostě hned navodí tu krásnou atmosféru kampusu. Prohlídku zakončil slovy: „V životě můžeš dělat cokoliv, co chceš, to si pamatuj“.

 

Vrátili jsme se zpět, kde už bylo cca 30 lidí. Když jsem si myslel, že náš příves bude zdaleka jeden z nejlepších, tak jsem se mýlil. Kousek od nás zaparkovali lidé, kteří přijeli autobusem. Nedělám si srandu. Mělo to všechno, co si dokážete představit. Jedna z nejšílenějších věcí, co jsem tady zatím viděl.

No každopádně jsem se najedl, popovídal s pár lidma o České republice a školním systému u nás, a šel na zápas! Byl jsem plný nadšení, protože jsem nikdy na tak obrovským stadionu nebyl, 50 000 míst mluví samo za sebe. Jediná škoda je, že ještě nezačala škola na Stanfordu, a tak byl stadion zaplněný jen z poloviny. To nám (mně, Holly a Buddymu) nevadilo. To jsem zapomněl dodat. Lístek mi darovala Bobbie, která je ale nyní mimo město, tak mě dala na starost Holly a Buddymu. S nima to byla veliká sranda a hlavně skvělá konverzace cestou domů. Probrali jsme všechno možný, zastavili u facebooku pro fotku a když jsme zastavili u našeho domu, tak jsem jim řekl, ať chvíli vyčkají. Přinesl jsem můj dárek pro Buddyho… Pamatujete, jak paní Fenclová v květnu zařídila pro Buddyho, Holly, Merilly a Bobbie projížďku trabantem? Já ano. Pamatuji si taky, že z toho byli neskutečně nadšený, proto jsem taky Buddymu sehnal model trabanta. Měli jste ho vidět. „To jsi se s tím táhnul až sem? Jsi blázen? Děkuji mockrát!!“. Za tuhle reakci mi to stálo.

IMG_2956

Doufám, že jsem vám aspoň trochu nastínil mé pocity z tohoto víkendu. Novinka tohoto týdne je, že Markia odletěla do Káhiry na pět dní kvůli práci, takže jsme doma tři chlapi, což bude sranda.

A co bylo nejvtipnější na Stanfordu? Asi to, když jsem přišel po celým dnu domů, kouknu do zrcadla a zjistím, že mi vybrali špatné triko. Místo nápisu Stanford Soccer mám Stanford Softball. Zamrzí.

Mějte se a pamatujte zvýrazněnou větu…

V životě můžeš dělat cokoliv, co chceš, to si pamatuj.

K.

Okomentuj tento příspěvěk

Napiš první komentář!