Sny se plní

„Sny se plní“, přesně toto jsem napsal na facebook po tom, co jsem se dozvěděl, že jsem vyhrál tento půlroční studijní pobyt. Tímto to u mě ale neskončilo, sny si plním dál. 

Celý měsíc před tím, než jsem odletěl, jsem pracoval, abych si vydělal na letenky do New Yorku. Nevěděl jsem, jestli to bude možný uskutečnit, ale prostě jsem tomu věřil. A víte co? Ve středu přišla Markia a Joe za mnou a Willem a sdělili nám velikou novinu: „Na Vánoce letíme do New Yorku!“. Neuvěřitelný. Teda pro mě, já tomu pořád nemohu uvěřit.

Měli jsme totiž návštěvu, dobrého známého moji host rodiny, který s nima podnikl několik dovolených po celé Americe. Bydlí v New Yorku a pozval nás k nim domů. Pro něj maličkost, pro mě něco nepředstavitelného. No a tak mě čeká asi nejhezčí období New Yorku v celém roce. Už se nemohu dočkat!


 

Hlavní novinku tohoto týdne jsem vám řekl, tak teď zas k těm „normálním“ věcem. Tento týden byl skvělý. Cítím na sobě, že si to každý týden užívám víc a víc. No a není to vlastně to, co bych tady měl dělat? Samozřejmě, že zlepšení angličtiny je skvělé, škola taky úžasná, ale já patřím mezi ten typ lidí, kteří upřednostňují zážitky. Vyhrál jsem v loterii, zážitků mám každý den nespočet.

Během tohoto týdne mě čekalo hodně učení. Psali jsme test na to, co jsme se doposud naučili z US History a Law and society. Samozřejmě paní učitelka z English 4 si pro nás taky připravila několik testů, jak my ji máme ale rádi…  Nejvíc jsem se obával samozřejmě Law and society, přece jen je to obtížný předmět. Test byl poměrně těžký, ale zvládl jsem ho s bravurou. Učitel si se mnou plácl za odměnu, máme spolu dobrý vztah. Naše třída celkově dopadla nejlíp ze všech a tudíž jsme vyhráli hlavní cenu vyhlášenou učitelem – pátek bez učení. V US History ještě nevím výsledek, ale byl by to poměrně jednoduchý test, kdybych se na to předešlý večer podíval trochu více. No uvidíme. V English 4 jsme psali test na Beowulfa. Není to vůbec podobný typ testu, na jaký jsem zvyklý. Paní učitelka nám dá do každé otázky pasáž textu a my máme odpovědět na zadané otázky, není to žádná legrace. No a dnes jsme psali esej, která se týkala Beowulfa. Já si vybral téma, které se zaobíralo smrtí, co smrt znamenala v těch dobách a tak dále. Napsat za padesát minut něco smyslplného byla docela výzva.

Nechme školu být, přejděme k těm věcem okolo. Třeba to, že Markia slavila narozeniny. Hrozně bych si přál, abych se to dozvěděl dříve než to ráno. Co se dá dělat, stalo se tak. Musel jsem zaimprovizovat. Po škole jsem dojel s Willem koupit její oblíbené sladkosti a k tomu ji dal českou šálu. Nebyl jsem z toho dvakrát spokojený, ale ona byla, teda aspoň tak vypadala. Naštěstí Will na ni zapomněl taky, a tak ještě to odpoledne objednával triko z e-shopu. Udělali jsme si z ní srandu. Malou krabičku s fotkou toho trika jsme zabalili do několika dalších krabic a ještě naplnili nějakým tím závažím. Všichni jsme se zasmáli, když to otevírala. Dnes slavil narozeniny taky Christian, na což jsem byl aspoň už trochu připravený. Už se těším, až ho uvidím o Vánocích.

Chtěl bych se taky zaobírat mýma aktivitama po škole, abyste si nemysleli, že jenom sedím u televize a hraju FIFU s Willem. Tak samozřejmě, že si párkrát týdně zahrajeme, ale stíhám dělat taky mnoho různých věcí. Třeba jako dnes, strávil jsem ve škole rovných dvanáct hodin! U nás na gymnáziu bych si řekl, že to byl hrozný den, ale tady mě to hrozně bavilo. Řekl jsem si, že vynechám fotbal(evropský) a půjdu pomáhat na školní zápas amerického fotbalu. Po škole jsem ještě zašel do knihovny, kde jsem si udělal všechny úkoly. Takovou budovu bych si představoval i u nás, je to něco úžasnýho. Každý student si sem může zajít po škole, udělat si úkoly, nabít si mobil, popovídat si s kamarády, prostě cokoliv chce. Poté jsem šel za Johnem (učitelem sportovní medicíny), abych se ho zeptal, jestli nepotřebuje pomoct. Samozřejmě, že potřeboval. Tudíž jsem s ním objížděl celou školu a zařizoval potřebné věci. Čas zápasu konečně přišel, netrvalo dlouho a přišly první zranění. John mi věřil, a tak mě nechal tejpovat kotníky a zápěstí několika lidem. Bylo to super zkusit si to také někde jinde než ve třídě. Po celém dnu jsem vyřízený, ale stálo to za to.

  • Nejsme uzavřeni v jedné budově, ale po každé hodině máme možnost pochytit nějaký ten vitamín D a nadýchat se čerstvého vzduchu.

 

Co se týče ještě té školy, tak to je něco úžasného. Myslím celkově ten školní systém tady. Škola tady spojuje, nerozděluje jako u nás. Mám na mysli, když chcete hrát sport a mít i dobré vzdělání, tak byste si studium v Americe opravdu zamilovali. Člověk zde sice stráví většinu dne, ale stojí to za to. Opravdu jsem z toho nadšený. Mohli byste mi argumentovat, že studium na středních školách v Americe není na vysoké úrovni. Ano, měli byste nejspíše pravdu, ale zrovna Miramonte je skvělý příklad skvělé střední školy v Americe, za což jsem velice vděčný. Už se těším, až mi začne má fotbalová sezóna. Co se týče fotbalu, tak pořád trénuji s Willem a jeho týmem. Máme v týmu kluky z Mexika, Německa a Ruska, což je pro mě skvělá zkušenost. Tréninky jsou pořád stejné. Běháme, běháme, běháme. Ale mně to běhání neuškodí, spíše naopak.

Jak jste si doufám všimli, tak se snažím psát tak, aby to dávalo smysl a líbilo se vám to. Dnes jsem si pro vás připravil timelapse z cesty, kterou mám hrozně rád. Tato cesta vede do Concordu, kde máme s Willem tréninky. Doufám, že se vám to bude líbit.

Zítra mě čeká dlouze očekávaný zápas mezi A’s a Giants (Oakland vs. San Francisco). Je to stadion s 63 000 místy! Asi nebude vyprodáno, ale pro mě to bude obrovský zážitek. Bude to souboj, na který se tady lidi hrozně těší. Také to bude můj první zápas baseballu, který snad dokoukám do konce…

K.

Okomentuj tento příspěvěk

Napiš první komentář!