Přerušení studia/Mám letenky

Přerušení studia

Tak jak to ten Karel udělá, když nebude půlrok v Česku? Úplně jednoduše. V minulém příspěvku jsem slíbil, že napíšu o tom, jak přerušit studium v ČR a co se pro to musí udělat, tak jdeme na to.

Ze začátku jsem musel přijít za mojí třídní paní učitelkou a s radostí ji oznámit, že tady v prvním pololetí třetího ročníku nebudu. Ona se na vyšších místech zeptala, co se má dělat a řekla mi to. Stačí na začátku června napsat žádost o přerušení studia. Toť vše.

Ne, dělám si srandu, je toho mnohem víc, než si člověk myslí. Za každým učitelem jsem musel přijít a popovídat si o tom, co případně mám po mém příjezdu dělat. Někteří sdíleli mé nadšení a někteří ne, ale musím přiznat, že každý z nich se ke mně choval naprosto vstřícně a za to jim patří velký dík. Teď přichází ta „horší“ věc. Z každého předmětu si musím dodělat ten půlrok, co tu nebudu. Není to příjemné, ale musím. Té zkoušce se říká komisionální zkouška. V únoru jsem si ambiciózně řikal, jak si udělám s přehledem čtyři či více předmětů. Mýlil jsem se a to dost. Bylo to opravdu těžké udržet myšlenky tam, kde měly být, tudíž soustředěné na školu. Ale znáte to – fotbal, výměna s Kostnicí, občas nějaká ta oslava či párty a čas se krátí. I přesto jsem se domluvil s mojí učitelkou na němčinu, že si tedy 15.6.2015 udělám komisionální zkoušku a s mým učitelem tělocviku jsem se domluvil na dnešek – 18.6.2015. Dospělo to až do stádia, kdy jsem měl 18 dní před zkouškou upomínku, že se vůběc něco takového bude dít, holt takhle odkladný jsem. Tak jsem začal makat víc a vyplatilo se to. Němčinu jsem dal na „dobrou dvojku“ a tělocvik na jedna. Asi si říkáte, že to musela být formalita z tělocviku, ale to se hluboce mýlíte, ale opravdu hluboce. Čekal jsem to tedy také, ale byl jsem velice překvapen. Musel jsem cvičit na kruzích, dělat kotouly, stojku a nebo povídat o Věře Čáslavské, ale to není vina učitelů, ale nastaveným systémem, tudíž si nemám ani na co stěžovat. Zvládl jsem to, tečka.

Pro budoucí studenty doporučuji si udělat asi co nejvíc předmětů předem, je to sice těžké, naučit se sám půlroční látku, ale vyplatí se to.

Mám letenky

Jak už jste se mohli dozvědět z nadpisu, tak mám letenky. Naprosto super pocit, který onen člověk musí zažít, aby ho pochopil. Mé prvotní plány byly si udělat léto pěkné a přiletět co nejdřív. Nápad to nebyl můj, ale Bobbie, sama mi řekla, ať přiletím co nejdřív. Ona to tedy myslela jinak, prý ať stihnu její oblíbený pověstný Banjo Band. Každopádně moje rodina je mimo město až do 8.8. Nezbývalo mi nic jiného a přiletět později, tudíž odlétám 9.8.2015 z Prahy do Frankfurtu, kde pobudu 4 hodiny a poté odletím konečně do San Francisca. Tak moc se těším! Poletím s Lufthansou a do San Francisca s United Airlines. Zpět odlétám 12.2.2016 po stejné trase jako tam a také se stejnými aerolinkami. Jsem tak nadšený, že to ani nedokážu popsat slovy.

Teď mi jen chybí vyřídit vízum, což se snad v blízkých týdnech podaří. Ale není to lehké přátelé, co vám budu povídat.

No nic, mějte se nádherně a napiště mi, kdyby vás cokoliv zajímalo.

Karel

 

Okomentuj tento příspěvěk

11 Komentáře on "Přerušení studia/Mám letenky"


Návštěvník
Markéta
7 roky 1 měsíc před

Ahoj! To jsem ráda, že jsem našla další lidi, co si píšou blog o budoucím studiu v USA! Kdybyste měli zájem, můj je: http://hofmanovausa.weebly.com/ :) Mimochodem, já tam jedu na celý školní rok. Chvíli jsem také přemýšlela o rozdílovkách, ale vzdala jsem to. Prostě pak půjdu o ročník níž, to se nedá nic dělat. Přeji hodně štěstí! 😉

Návštěvník
Bára
7 roky 1 měsíc před

Ahoj,
Tak to já budu muset dělat komisionálky ze všech 13-14 předmětů, nebo kolik bych jich měla příští rok mít, za celý rok, asi to bude ještě vtipný naučit se to za 2 měsíce, ale tak snad mě tam na tu 4 nějak pustí 😀 Mě nenapadlo, že je možný to zmáknout předem, hlavně ta němčina, pokud si ji tam nevezmu, tak po roce asi nebudu umět vůbec nic 😀
Jinak, já si v pátek domlouvala pohovor ohledně víza a nejbližší termín byl na 12.srpna, takže pokud sis ho ještě nedomluvil, tak se to asi bude dost těžce stíhat : :)