Moje první výměna

Tento týden byl poněkud hektický a já bych Vám rád popsal, o co vlastně šlo.

Na začátek bych měl vlastně popsat, co to výměna je. Na naší škole se každé dva roky pořádá výměna mezi Táborem a Kostnicí (partnerské město Tábora). My bychom se měli rozmluvit a povídat si německy a Němci by měli…. no řekněme, že by měli poznat kulturu tady u nás. Já jsem dostal jako výměnného studenta Kerryho Mahmuda, jak typické jméno pro Němce, viďte? Nejdřív jsem z toho byl docela nesvůj, ale v tomto týdnu jsem si znovu ověřil profláklou radu… „Nesuď knihu podle obalu“. Kerry byl příjemnej, vtipnej a upovídanej kluk, který se zalíbil všem mým kamarádům. Procvičil jsem svoji angličtinu, trošku i tý němčiny a za ten týden udělal tolik věcí, na který bych jindy neměl čas.

Když se zaměřím na ty jazyky a celkově úroveň vzdělání, tak Němci bohužel jednoznačně vyhráli. Například Kerry umí svůj rodný jazyk (je ze severního Iráku a je Kurd), dále umí něměcky, anglicky a učí se francoužštinu. Němčinu se naučil ve školce a anglicky se učí od 3 let. Za ten týden jsem se dozvěděl tolik z jejich života, ale asi nejvíc mě zaujaly tři věci:

1. Nemůžou používat mobily ve škole, což mi přijde zajímavý.

2. Můžou složit dvě maturity, buď státní nebo mezinárodní. Když by chtěli složit mezinárodní, tak si musí vzít na pět let třeba biologii nebo dějepis v angličtině. Prý je to hrozně těžké, ale pár lidí z této výměny si to vybralo.

3. Poslední věc, která mě moc zaujala je to, že maji možnost vyjet na výměnný pobyt i třeba do Ameriky! Na fotce můžete vidět Marwina(úplně vlevo), který byl na 3-4 týdny v okolí NY. Kerry byl zase na deset dní v Paříži. Mně to přijde prostě úžasný a přesně tohle chybí v ČR.

DCIM100GOPROGOPR0283.

Výlet na Červenou Lhotu. Zleva: Marwin, Kerry, Já, Tadeáš

Týden to byl opravdu pěknej, docela mě i mrzí, že tu na podzim nebudu, kdy se jede na týden do Kostnice. Ale bylo to i náročné, třeba i pro ostatní členy mojí rodiny. Mamka mi třeba řekla, že si teď bude dvakrát více cenit mé budoucí host-family, jelikož to není žádná sranda. Udělal jsem si i pár kamarádů. Dva z nich dokonce jedou na konci srpna na týden do San Francisca. Náhoda?

Zakončím to nějakou novou informací, která se týká Ameriky. Tento týden přijíždí výprava z Orindy k nám do Tábora a už se nemůžu dočkat. Určitě to bude parádní a aspoň budu mít možnost je poznat před tím, než odletím.

Mějte se famfárově

K.~

Okomentuj tento příspěvěk

Napiš první komentář!