Jsem tady!

Tak jsem tady! Po celodenním cestování jsem konečně dorazil do cílové destinace – San Francisca. Jak k tomu došlo? Kolem 19 30 jsem po dlouhém čekání ve Frankfurtu konečně mohl nastoupit do přeplněného Boeingu. Našel jsem si své místo, ale čekala mě nepříjemná situace. Pán si usmyslel, že chce sedět u okna, i když si nekoupil letenky k oknu. No naštěstí se to vyřešilo a přes jeho lámavou angličtinu ustoupil. Čekala mě 11 hodinová cesta, a tak jsem si nasadil sluchátka a snažil se spát. Moc mi to nešlo, jelikož mi bylo pořád nabízeno pití a jídlo. Pán vedle byl pořád takový nespokojený, ale zdá se mi, že jsme prolomili ledy, když jsme si společně objednali jablečný džus . Od té doby se se mnou chtěl bavit. Zjistil jsem, že jsou turisti a jedou poznávat krásy Kalifornie. Jsou ze Sardinie, tudíž byl trochu naštvaný, když jsem mu řekl, že jsem byl „jenom“ na Sicílii.

11873904_1013292532038373_2147129342_n

Výhled z letadla. Prostě nádhera.

Přiznání, co vezu s sebou

Přiznání, co vezu s sebou

11880279_1013292692038357_990548677_n

No nic, kolem 21 30 zdejšího času jsem dorazil. Po splnění všech nezbytných věcí jsem konečně mohl spatřit Bobbie, Slávku (Tu neznáte. Je to Češka žijící v Kalifornii už několik let. Stará se také o moje pohodlí a řekla mi i pár věcí česky.) a dále na mě čekala Markia – moje host máma. Měli nádherný nápis, který zněl asi takto: “ Karle, přestaň snít! Užívej Kalifornii!“. Markia měla nápis „Welcome Karel to California “ a všichni společně drželi ještě českou vlajku. Bylo to prostě úžasné.

Airport 3 smaller

Cesta trvala asi 30minut a během té doby jsem mohl spatřit San Francisco v noci. Co vám budu povídat, bylo to úžasný. Dozvěděl jsem se i nějaké informace o San Franciscu. Markia je velmi přijemná žena, pořád se usmívá a baví mě si s ní povídat. Každopádně… dojeli jsme do Orindy, což je městečko, kde budu bydlet. Na parkovišti u BART station, což je „podzemka“, se kterou se dostanete do San Francisca, jsme vysadili Bobbie a Slávku. Popřáli si dobrou noc a vyjeli do kopců, kde je můj nový domov.

San Francisco focené ještě z letadla.

San Francisco focené ještě z letadla.

Přijeli jsme chvíli před půlnocí zdejšího času (Všichni se mě ptáte na časový posun. Je to přesně 9 hodin dozadu oproti Česku). Seznámil jsem se s host tátou – Josephem (Oslovuju ho jenom Joe). Udělali mi prohlídku domu a poté jsme se rozloučili, jelikož bylo opravdu moc hodin. Chtělo se jim spát a to se vůbec nedivím. Já jsem si alespoň vybalil kufry, osprchoval se a šel spát. Předtím jsem si ještě přečetl všechny dokumenty, které jsem dostal od ACES. „Buď vděčný, buď milý……“, to umím.

Ráno jsem se vzbudil kolem sedmé a to je úspěch! Vůbec na sobě necítím časový posun. Přišel jsem do kuchyně a nebyl jsem jediný ranní ptáče, byl zde i můj host brother – Christian. Je mu 22 let a studuje v Cincinnati. Moc fajn kluk, poseděli jsme až do oběda a mluvili úplně o všem. Apple, školní systém, Česká republika, fotbal…

Když se všichni probudili, tak jsem se ještě uvítal s Willem – další můj host brother. Včera mu bylo 16 a víte co je funny? Chybí mu poslední zkouška a bude moct řídit. A já chudák budu moct řídit až příští rok. No každopádně jsem jim řekl, že mám dárky. Všichni byli nadšení a to jsem rád :)

Markie jsem dal šperk z českého granátu, tričko s českou tématikou a kuchařku. Joe dostal tričko s českou tématikou a knihu o Táboře, která je fakt super. Will dostal tričko FC MAS Táborsko, vzadu mělo nápis „Will“. Také samozřejmě dostal tričko s českou tématikou. Christian dostal model nového Superba. Tipnul jsem to dobře, je to milovník aut a skákal mi do řeči, když jsem mu představoval Škodu.

Mám se tu skvěle, opravdu úžasně. Nyní jdeme na tour do San Francisca nejspíš, ale předtím ještě zaběhneme na pár minut do školy – Miramonte High School, kde si musím přihlásit předměty, které chci. No o tom bude další článek.

Mějte se a já už běžím!

K.

Na Franklina padla únava.

Na Franklina padla únava.

Můj pokoj

Můj pokoj

Okomentuj tento příspěvěk

2 Komentáře on "Jsem tady!"


Návštěvník
Marketa
7 roky 1 den před

Gratulace k priletu! :) Tak si tu Californii poradne uzij 😉