Čas tady letí hrozně rychle

Čas tady letí opravdu rychle. Snažím se s tím nějak vypořádat a dělat a účastnit se všeho, co se mi naskýtá. Tak si pojďte zase přečíst můj souhrn tohoto týdne :-) 

Co se týče toho času, tak jsem tady už přes měsíc. Člověk by si myslel, že už jsem se zabydlel. Ano, zabydlel. Ale docela mě zklamalo, když jsem zjistil, že každý čtvrtek k nám chodí uklízet nějaká Marta. A já byl tak nadšený, jaký pořádek mám ve svém pokoji… Tak teda díky Marto!

Škola je každým týdnem lehčí a lehčí. Vidím obrovský rozdíl mezi tímto týdnem a prvním. První týden jsem potřeboval slovník v Law and society na každou druhou větu. Nyní už skoro vůbec. Law and society je opravdu zábava. Asi už jsem to zmínil, ale bavíme se o diskriminaci už měsíc. Ve středu jsme měli super hodinu. Měli jsme si vypracovat poznámky, fakta a hlavně argumenty ohledně vzdělávání nelegálních imigrantů v Kaliifornii. Náhodně deset vybraných lidí učitelem utvořilo kruh a zbytek měl za úkol známkovat jejich aktivitu a argumenty. Nestačil jsem se divit, když jsem viděl jejich poznámky. Někteří měli klidně čtyři stránky poznámek a ukázku případů, který se týkají tohoto tématu. Bylo to neskutečný. Lepší hodinu jsem tady ještě nezažil. Diskuze byla opravdu na vysoké úrovni, občas to byla spíše debata, protože jedna holka se pořád snažila prosadit svůj názor. A se svým hlubokým hlasem se jí to někdy opravdu dařilo, protože zbytek byl radši zticha. Hlavně, ať už nemluví. No nic, těším se, až v tom kruhu budu někdy já a budu moct přispět s mým evropským pohledem na věc.

Zbylé předměty jsou také zábavné. O španělštine pořád zpíváme. Dokonce jsem oživil nějaké ty pohyby z tanečních, ale ty holky to tady vůbec neumí. S učitelkou jsme skoro kamarádi. Potkal jsem ji na chodbě a zrovna jsem koukal na výsledky fotbalu v češtině. Přemýšlím v češtině a ona na mě španělsky. Tak jsem ji odpověděl angličtinou. Občas mi to přepínání mezi jazyky dělá problém. Učitelka vysvětluje vždycky nějaké slovíčka třídě a pokaždé se zeptá, jestli to máme v češtině. Vždy jim řeknu něco česky a celá třída se zasměje a zkouší to vyslovit s tím jejich americkým přízvukem. Nejde se tomu nezasmát. A taky zajímavá věc. Pár lidí si mě pořád „dobírá“ kvůli oblečení. „Tyhle kraťasy nosíte všichni v Československu?“ a podobné otázky. Hodně lidí tady si pořád myslí, že Československo existuje…

O angličtině čteme Beowulf a také jsme začali aktivně psát testy. S velikým překvapením je zvládám. Ve sportovní medicíně se pořád učíme tejpovat. Na Johna pořád nemám, ale pomalu se blížím.

Ve videu můžete vidět Johna, jak dokonale zatejpuje kotník.

 

Tak tohle byla škola. Snažím se dělat něco také po škole, abych si vyvětral hlavu a přišel také na jiné myšlenky. Tento týden mě pozvala Bobbie na zmrzlinu, což jsem ocenil. Probrali jsme neskutečně moc věcí. Ukázal jsem jí fotky z Táborek, které jsou k vidění na facebookých stránkách Orinda Klubu. Společně jsme se tomu zasmáli a souhlasili, že to je úžasný. Už se těším na příští Táborky, snad bude taky kostým i pro mě.

No a v pátek jsme neměli školu, jelikož bylo něco jako ředitelské volno. Vtipné je, že jsem musel odcestovat až do Ameriky, abych si konečně vychutnal ředitelské volno (lidé z gymnázia ví, o čem mluvím). No a tak jsme se s Willem sebrali a šli po škole hrát golf. Pokrok tam byl znát a už se těším, až půjdeme znovu. V pátek jsme si zašli zaběhat a poté ještě zatrénovat na fotbalové hřiště. Jak řiká Will:“Musíme si udržet ten aktivní životní styl“. Proč ne. No a večer mě čekal další domácí fotbalový zápas naší školy. Přišlo docela hodně lidí a byla to zábava. Co se týče hry, tak to ani nemá cenu komentovat. Naši jednoznačně vyhráli a tudíž mi šlo především o tu atmosféru. Asi v polovině hry zazněl pokyn, že si máme vzít ten bílý přášek pod lavičkami. A až zazní pokyn, ho vyhodit do vzduchu. Atmosféra super, oblečení ale brečelo.

  • Ukázka mé práce

 

No a to je asi vše. Markia se dnes vrací ze své pracovní cesty. Asi práce nebylo tolik, jelikož nám posílala fotky, jak prozkoumávala pyramidy. A co se týče mě, tak dnes jdu na oběd se svou kamarádkou. Nechtělo se mi víkend strávit díváním na zápasy Willa, tak jsem zahodil ostych a pozval ji na oběd. Přijede pro mě a odveze mě zpět, umím si to ale zařídit…

K.

 

Okomentuj tento příspěvěk

Napiš první komentář!