Better and better

Tento týden jsem začal svůj třetí týden ve škole. Neskutečně to letí…

V pondělí jsme nemuseli do školy, jelikož byl Labor Day. Já ho bohužel strávil nad učením. Naše učitelka angličtiny je opravdu aktivní. Pravidelně nám dává tři úkoly denně, které zaberou třeba hodinu. V mém případě minimálně dvě hodiny. Naposled nám dala úkol na slovíčka. Slovíčka, který se používají zřídkakdy. Pro mě to byla trošku výzva. Strávil jsem odpoledne se slovníkem, občas mi vypomohl Joe. Nejvtipnější je, že když chci pomoct od Joe nebo Willa, tak to bohužel nelze. Oni ty slovíčka taky neznají. Dnes už i lidé ve třídě byli naštvaní na učitelku. Argumentují to tím, že si vzali „základní angličtinu“ a ne AP English, což je výrazně těžší angličtina. Ale třeba takový Law and society je ještě větší oříšek. Měli jsme za úkol přečíst asi deset stránek a poté přečíst základní informace o případu a zodpovědět otázky (proč, jak, zdůvodni). Což se mi hrozně líbí, nutí mě to opravdu přemýšlet. Ale horší je, že jsem vůbec nerozuměl danému textu. Ani Joe, Markia nebo Will. Ale vidím před sebou takový pomyslný bod, kdy tomu všemu budu rozumět a bude to pro mě hračka. No uvidíme..  Co se týče dalších předmětů, tak ty zvládám zatím dobře. Třeba taková španělština mě velice baví. Zpíváme, tančíme a mnoho dalších věcí. Je to prostě zábava. V dějepise jsme zrovna u Deklarace nezávislosti, což je opravdu zajímavé téma. Sportovní medicína je taky super. Nyní se zabýváme tejpováním, což mě jako sportovce velice zajímá. S výběrem předmětů jsem zatím velice spokojen.

Přikládám písničku španělské abecedy, kterou jsme si zpívali celý první týden.

Celkově tady ta škola bere hrozně času. Úkoly se dají zvládnout v pěkný čas, ale s tou mojí prokrastinací to je prostě hrozný. Ale zlepšuji se. Asi jsem to ještě nezmínil, ale sešity tady nikdo moc nepoužívá. Učitel vždy přinese vše, co potřebujete, což je fajn. „My jsme měli úkol?!“, tuhle větu tu taky neuslyšíte, protože učitelé dávají všechny úkoly či požadavky na jednu stránku, tudíž víte o všem a nemáte žádnou výmluvu. Pro mě super, protože nejsem schopen si psát zápisky do diáře. Kéž by to tak bylo i u nás. U nás učitelé řeknou jednou, co je za úkol a vy pak celý večer zjišťujete, jak to vlastně ten učitel myslel. No to je jedno…

Jsem opravdu rád, že mám možnost si třikrát týdně zatrénovat s klukama z fotbalu. Ty tréninky jsou takový všelijaký. S míčem se moc nedělá a jenom se běhá. Třeba včera bylo kolem 38 stupňů a my měli zase kondiční trénink. Během něhož jsme měli i dvaceti minutové cvičení, kde se nesmíte zastavit a musíte ještě do toho sprintovat, to mi dalo opravdu zabrat. Jak jsem řekl už na začátku. Kluci jsou spíše běžci než fotbalisti. Škoda, že celý tým je z Concordu a Walnut Creek…  Každopádně se taky konala schůzka ve škole ohledně fotbalu. Sešlo se nás poměrně dost, ale já byl středem pozornosti. Nevím sice proč, ale to nevadí. Prý jsem jejich tajná česká zbraň.

Poslední odstavec bych chtěl věnovat této skvělé příležitosti, která se mi naskytla. Byl jsem v prvním ročníku na gymnáziu, když jsem se o tom poprvé dozvěděl. Zaujalo mě to, zkusil jsem to (dvakrát) a teď jsem tady. Proč to povídám? Protože dneska se vyhlásilo 13. kolo této úžasné a unikátní příležitosti, kterou nabízí Orinda Klub Tábor. Jestli tě alespoň trochu zajímá studium v zahraničí a chtěl/a by ses podívat do Kalifornie, tak neváhej a přihlaš se. Co vám budu povídat, výhru v této soutěži a možnost pobýt půlrok studiem v Kalifornii řadím mezi nejlepší věci v mém v životě. Více informací se dozvíte na www.orindaklub.cz  :)

K.

11951548_701126029987236_9084198693983083918_o

Okomentuj tento příspěvěk

Napiš první komentář!