28 dní do odletu

Ahoj!

V prvé řadě bych se chtěl omluvit, že jsem se delší dobu neozval. Nejdříve jsem byl týden ve Skotsku, cestou jsme se zastavili i na pár hodin v Amsterdamu. Po týdnu jsem se vrátil domů, vyzvedl si vysvědčení, odpracoval si tři dny v práci a jel zas na týden pryč, tentokrát na Slovensko.

  • Amsterdam

Zpátky ale k Americe! Jak už jste si určitě všimli z nadpisu, zbývá mi přesně 28 dní do odletu! Čtyři týdny, které budou poněkud hektické. Teď bych vám chtěl sdělit ale něco jiného, mám docela hodně novinek. Konečně přišel DS 2019 Form, který jsem potřeboval k tomu, abych si zařídil pohovor na ambasádě. Úspěšně jsem si zarezervoval datum – 23.7.2015! :-) Můžu vám říct, že jsem se docela obával, jelikož v minulém nebo předminulém příspěvku mi dolů do komentářů napsala Bára, že nejbližší termín je 12.srpna, 3 dny po mém odletu. Začal jsem být docela nervózní, jelikož vše prozatím vypadalo naprosto v pořádku. Naštěstí po několika ostřejších emailech mi Aveen (koordinátorka z americké agentury) minulý týden poslala formulář a já jsem si mohl konečně zarezervovat ten datum. Ale víte co? Když něco dělám, tak se nikdy nic neobejde bez nějakých potíží. Zprvu potíž číslo jedna: měl jsem jakýsi dotaz hned druhý den po zarezervování a tudíž mě napadlo, že napíšu na ustraveldocs.com email. Tak jsem jim napsal, vše vypadalo dobře. Přišel jsem domů, přihlásím se do mého účtu, kde jsou informace o mém pohovoru na ambasádě. Přihlásím se a nic tam není! Opravdu nic tam nebylo. Nebylo mi zrovna dobře. Představte si to. Zaplatíte 4000,-, zarezervujete si pohovor a další den váš účet vypadá, jako kdyby jste to nikdy neudělal. Naštěstí po týdnu plným emailů mi smazali můj duplicitní účet a já se konečně mohl přihlásit. Potíž číslo dvě: přihlásil jsem se, celý šťastný, že je vše v pořádku. Ono bylo, do té doby, než jsem zjistil, že jsem se přepsal u kolonky „číslo cestovního dokladu“ a místo sedmičky jsem napsal osmičku 😀 . Hned jsem jim napsal email, ale ještě neodpověděli, tak snad to dopadne dobře :-) .

Další novinkou je to, že mi Will začal psát častěji. Vyměnili jsme si pár emailů a zdá se mi, že si budeme rozumět. Ptal se mě na můj oblíbený klub, tak jsem to zahrál tak diplomaticky, že Barcelona tento rok byla naprosto úžasná. Trošku jsem se obával, že fandí Realu Madrid ( pro nefotbalové fanoušky – Real Madrid a Barcelona jsou rivalové). Naštěstí je jeho oblíbený klub také Barcelona (Já mám ale štěstí…). Jo a musím vám ukázat Franklina – jejich psa! Moc se mi líbí a to jméno je skvělý :-)

 

Také jsem zjistil, že Miramonte (střední škola, kde budu studovat) je cca 10-15 minut autem od jejich domova, což je dobrý :-) . Chtěl jsem si už vybrat předměty, tak jsem napsal mým host rodičům. Asi po třech dnech mi přišel email od Bobbie, že po dohodě s Markiou si vyberu předměty, až přijedu. Zní to i logicky, přece jen mi vysvětlí, co všechno každý předmět obnáší a třeba mi i něco doporučí. Na konec emailu jsem napsal „Pozdravuju ze Skotska“. Asi po pětí minutách mi přišel email plný nadšení, jak si musím vše zapamatovat a potom to převyprávět Bobbie :-) .

No to je pro dnešek asi vše. V blízké budoucnosti napíšu o mé návštěvě ambasády a poté nejspíše o tom, jak se chystám do Ameriky.

Mějte se krásně!

K.

Okomentuj tento příspěvěk

2 Komentáře on "28 dní do odletu"


Návštěvník
Bára
7 roky 10 měsíce před

Ahoj,
Tak to jsem tě koukám docela vyděsila 😀 Já si pak ještě byla v agentuře vyzvednout ty dokumenty potřebné pro vízum a řekli mi, ať si tu schůzku zkusím ještě přeobjednat, tak jsem se tam podívala a šlo to, tak jsem nakonec byla hned 8.7 😀 Nějak to asi spravili, časem :)